Baracoa

Baracoa

Skrytý poklad Kubánského ostrova

Baracoa je jedním z nejméně objevovaných a nejméně známých míst na Kubě, a přesto je jednou z nejzajímavějších destinací, které tato země nabízí. Toto malebné město se nachází na východním pobřeží Kubánského ostrova a je obklopeno úchvatným přírodním prostředím. Baracoa je zároveň prvním městem založeným španělskými dobyvateli v roce 1511, což dodává městu bohatou historii a kulturu.

Baracoa je známá svým exotickým klimatem a krásnými plážemi. Kuba je známá svými karibskými plážemi a Baracoa není výjimkou. Pláže zde jsou čisté, tiché a obklopeny bujnou tropickou vegetací. Můžete se vykoupat v teplých vodách Karibiku nebo si jen tak užívat slunce na bílém písku. Kromě pláží nabízí okolní příroda mnoho možností pro turistické výlety a dobrodružství.

Historie Baracoa je fascinující. Město bylo založeno španělskými dobyvateli jako první trvalá osada na Kubě. Střed města je plný historických budov a památek, včetně katedrály Nuestra Señora de la Asunción, která pochází z 18. století. Můžete také navštívit archeologické muzeum, které vám přiblíží původní obyvatele ostrova, Taino. Místní kuchyně je také jedinečná a známá pro své rybí pokrmy a exotické ovoce.

Baracoa je také výchozím bodem pro objevování přírodních krás Kubánského ostrova. Můžete se vydat na výlet do národního parku Alejandro de Humboldt, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, a prozkoumat jeho unikátní ekosystémy. Okolní hory a řeky nabízejí možnosti pro pěší túry, kanoistiku a další outdoorové aktivity. Celkově vzato, Baracoa je skrytým pokladem Kubánského ostrova, který láká cestovatele toužící po krásné přírodě, bohaté historii a autentické kubánské kultuře.