Air World Services, a.s.

+420 225 025 201 aws@aws-aws.com

INFORMACE PRO CESTUJÍCÍ

Společnost Aerolíneas Argentinas nabízí svým cestujícím pohodlí 3 přepravních tříd: Economy, Club Economy a Club Cóndor.

V ekonomické třídě Vám palubní personál nabídne rozmanitý výběr mezinárodního tisku a časopisů, bezplatné občerstvení (teplé či studené v závislosti na délce letu), široký výběr nápojů a na mezikontinentálních letech nejméně 8 video/audio programů.

Club Cóndor je označení business třídy společnosti Aerolíneas Argentinas. Charakteristická je řada detailů: speciální design rozměrných sedadel, ubrusy a kvalitní jídelní servis, taštička s osobními potřebami či nejmodernější technologie pro Vaši zábavu (audio, video, satelitní telefon).

Bezplatný váhový limit pro odbavená zavazadla na transoceánských letech je 1x 23 kg pro ekonomickou třídu a 3x 23 kg pro business třídu. Přeprava příručních zavazadel je omezena na 1 kus pro každého cestujícího s limitem do 8 kg pro turistickou třídu a 10 kg pro business přepravní třídu.
Cestujete-li pouze na vnitrostátních argentinských letech, bezplatný váhový limit pro ekonomickou třídu činí 15 kg, pro třídu Club Economy 2x 23 kg. Na letech z Argentiny do jiných destinací Jižní Ameriky je to 23 kg pro turistickou třídu a 2x 23 kg pro Club Economy.

Letiště v Buenos Aires
Aerolíneas Argentinas operují lety ze dvou letišť v Buenos Aires, letiště Ezeiza (kód EZE – Ministro Pistarini Airport) slouží převážně pro lety mezinárodní a letiště Aeroparque (kód AEP – Jorge Newbery Airport) odbavuje cestující na lety po Argentině. Pro přepravu mezi letišti můžete využít různé společnosti nabízející transfer, nebo taxi, doporučujeme však na přestup minimálně 3 hodiny.
Pro klidné a rychlé odbavení letů Aerolíneas Argentinas doporučujeme být na letišti 2 hodiny před vnitrostátním a regionálním letem a 3 hodiny před letem mezinárodním.